Оскаровска недела во Cineplexx

Од 06 до 12.02, погледни ги најголемите филмски остварувања за минатата година кои се номинирани за Оскар.

Оскаровска недела во Cineplexx

Од 06 до 12.02, погледни ги најголемите филмски остварувања за минатата година кои се номинирани за Оскар.

Со посебна цена од 180 денари, која важи за сите проекции на филмовите.
Филмовите кои може да ги погледнете повторно се:
Џокер, Си било еднаш во Холивуд, Медена земја, 1917, Ле Ман:Славни 24 часа, Тие се бомби, и Малите жени.

Си било еднаш во Холивуд

"Си било еднаш во Холивуд" е приказна за еден глумец и неговиот двојник кои тргаат на пат како би го пронашле своето место под сонцето во филмската индустрија во далечната 1969 година.

Cineplexx Skopje City Mall:

Претпродажбата ќе започне наскоро

Си било еднаш во Холивуд

Медена Земја

Кога еден ќе го прекрши правилото, сите ја плаќаат цената. Последната пчеларка во Европа се соочува со сериозен предизвик кога треба да ги спаси пчелите и да ја зачува природната рамнотежа. Во Медената земја пристигнуваат пчелари номади кои го прекршуваат основното правило: земи половина од медот, а другата половина остави им ја на пчелите.
Honeyland е најнаградуваниот македонски документарен филм, кој на почетокот на 2019-та се закити со 3 главни награди на престижниот фестивал Sundance.

Cineplexx Skopje City Mall:

Претпродажбата ќе започне наскоро

Медена Земја

Џокер

Од студиото на Warner ни доаѓа приказната за најпознатиот негативец од Готам Сити - Џокер.

Cineplexx Skopje City Mall:

Претпродажбата ќе започне наскоро

Џокер

Ле Ман '66: Славни 24 часа

Двајцата добитници на Оскар, Мет Дејмон и Кристијан Бејл се во главните улоги на вистинската приказна здружувањето на двајца дисиденти кои го потресоа светот.

Cineplexx Skopje City Mall:

Претпродажбата ќе започне наскоро

Ле Ман '66: Славни 24 часа

Тие се бомби

Никол Кидман, Шарлиз Терон и Марго Роби ги глумат трите жени кои со здружени сили ја преземаат правдата во свои раце. Приказна инспирирана од вистинскиот скандал, овој филм ни ја покажува вистинската слика за најконтроверзната медиумска империја на сите времиња Fox News.

Cineplexx Skopje City Mall:

Претпродажбата ќе започне наскоро

Тие се бомби

1917

Во кулминацијата на Првата светска војна, две млади британски момчиња, Скофилд и Блејк добиваат речиси невозможна мисија. Во трка со времето, мора да преминат непријателски територии и да пренесат порака која ќе го запре смртоносниот напад на стотици војници, меѓу кои и братот на Блејк

Cineplexx Skopje City Mall:

Претпродажбата ќе започне наскоро

1917

Малите жени

Филм базиран на истоимената книга во која се пишува за животот на четирите сестри, Ејми, Џо, Бет и Мег и нивното растење во Америка по Граѓанската војна. Иако многу различни една од друга, сестрите Марч цврсто стојат една до друга во ера на промени и тешкотија.

Cineplexx Skopje City Mall:

Претпродажбата ќе започне наскоро

Малите жени